• wtorek, Maj 29th, 2012

I stało się to, co było od dawna do przewidzenia. Zamiast lokaty, konto oszczędnościowe Otwarte konta oszczędnościowe coraz mocniej wypierają lokaty terminowe. Najnowsze propozycje kont oszczędnościowych praktycznie niczym nie ustępują lokatom, a ich oprocentowanie sięga nawet 7 procent w skali roku, co pozwala na ich porównywanie do obecnie najlepszych lokat bankowych.

Szybko okazało się, że zmiany w zakresie oprocentowania oszczędności, spowodowały spadek zainteresowania lokatami terminowymi, na ich miejsce coraz częściej wybierane są konta oszczędnościowe, które charakteryzuje znacznie większa elastyczności i porównywalnej wysokości oprocentowanie.

Zgodnie z najnowszym rankingiem kont oszczędnościowych, przy wyborze odpowiedniego wariantu można zarabiać nawet blisko 7 procent w skali roku, jeżeli zdeponowany na koncie oszczędnościowym kapitał nie przekroczy 40 tysięcy złotych. Zamiast lokaty, konto oszczędnościowe Po przekroczeniu wyznaczonego limitu, wysokość oprocentowania spada do około 6 procent w skali roku. W dalszym ciągu jest to całkiem korzystne rozwiązanie, ponieważ w każdym momencie można wypłacić zgromadzone środki i przenieść je np. na lokatę lub lepsze konto oszczędnościowe. Ogromną zaletą takiego rozwiązania jest to, że niezależnie od tego w którym momencie zdecydujemy się na wypłatę całości, lub tylko części środków, nie tracimy dotychczasowo naliczonych odsetek.

Oszczędzanie za pomocą konta oszczędnościowego, to doskonałe rozwiązanie dla tych osób, które nie dysponują zbyt dużymi nadwyżkami finansowymi. Zamiast lokaty, konto oszczędnościowe W tak prosty sposób można nie tylko zabezpieczyć posiadane środki przed utratą ich wartości nabywczej, ale i nieco zwiększyć własny kapitał.

Zostaw komentarz