• środa, Sierpień 29th, 2012

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej, to często konieczność korzystania z pomocy finansowej banków oraz innych instytucji finansowych. Zabezpieczenia kredytów inwestycyjnych Do jednych z typowych produktów finansowych, dedykowanych firmom z dłuższym stażem działalności, należy tzw. kredyt inwestycyjny.

Pośród licznych możliwości kredytów i pożyczek, to kredyt inwestycyjny pozwala pozyskać znaczne nakłady finansowe, z uwzględnieniem celu jego udzielenia. Dla wielu firm, to jedyne słuszne rozwiązanie, które pozwala rozbudować zarówno majątek, jak i możliwości przedsiębiorstwa. Należy jednak uważnie przestudiować kilka ofert, ponieważ warunki zawierania umów kredytów inwestycyjnych, mogą być różne w poszczególnych instytucjach finansowych.

Dodatkowo, konieczne jest przeanalizowanie rodzaju zabezpieczenia, jakie znajduje zastosowanie w wybranych bankach. Najczęściej stosowane są: weksle in blanco, hipoteka (na mieszkaniu, domu, lub nieruchomości należącej do majątku firmy), zabezpieczenie na przedmiocie będącym podmiotem inwestycji (zarówno w formie stałej jak i ruchomej, w postaci zastawu, przewłaszczenia lub wpisu do hipoteki), Zabezpieczenia kredytów inwestycyjnych cesja polisy ubezpieczeniowej na życie, pełnomocnictwo do firmowego rachunku bankowego, a także zabezpieczenie na aktywach płynnych, takich jak akcje lub obligacje.

Dlaczego warto dokładnie sprawdzać umowy kredytów inwestycyjnych? Przede wszystkim wynika to z dość dużego ryzyka przedsięwzięcia. Im bardziej ryzykowne są działania, tym większe zabezpieczenia będą wymagane. Zabezpieczenia kredytów inwestycyjnych W przypadku niepowodzenia, może dojść do utraty znacznych ilości kapitału oraz majątku, zarówno firmowego jak i prywatnego.

 

 

 

 

Kategoria: Finanse firm
Zostaw komentarz