• sobota, Październik 29th, 2011

Modne w ostatnim czasie ekologiczne rozwiązania, okazują się niezwykle sprzyjające kondycji budżetów domowych wielu rodzin. Sprzedaj stare, kup nowe W jaki sposób? To proste, zamiast wyrzucać niepotrzebne przedmioty, można je odsprzedać, a za zdobyte w ten sposób środki, zakupić upragniony gadżet do domu lub inny przedmiot, dawno wypatrzony na sklepowej półce.

Wykorzystując internetowe portale aukcyjne i serwisy społecznościowe, bez większych problemów można pozbyć się niepotrzebnych rzeczy, co pozwala pozyskać więcej życiowej przestrzeni i kilka dodatkowych złotych w portfelu. Rozwiązanie to, jest doskonałych sposobem na oszczędności bez konieczności rezygnowania z zakupu wymarzonych przedmiotów.

Równie dobrym rozwiązaniem jest wymiana. Jeżeli uda nam się odnaleźć kogoś, kto posiada rzecz jakiej poszukujemy, a równocześnie sami mamy coś, czego szuka ta druga strona, wówczas można dokonać zamiany bezgotówkowej. Sprzedaj stare, kup nowe Handel barterowy (towar za towar) znany był już w starożytności. Ważne jest jednak, aby obie strony czuły się usatysfakcjonowane z tak dokonanej transakcji.

Sprzedaż starych, jednak wciąż sprawnych przedmiotów to także dobry sposób, by nauczyć własne dzieci wartości pieniądza i umiejętnego zarządzania własnymi środkami. Sprzedaż lub wymiana znudzonych i porzuconych w kącie zabawek to okazja do tego, by pokazać dziecku jak w prosty sposób można nabyć nowe przedmioty. Warto jednak zwrócić uwagę na to, co i z kim wymienia nasze dziecko. Sprzedaj stare, kup nowe Jeżeli maluchowi znudzi się zdalnie sterowany samochodzik zakupiony miesiąc wcześniej i chce go wymienić na mocno zużyty i praktycznie pozbawiony wartości inny przedmiot, należy uświadomić go, że nie każda wymiana jest dobrym pomysłem i zawsze musi konsultować się z rodzicami, zanim odda zabawkę koledze lub koleżance.

 

Kategoria: Finanse osobiste
Zostaw komentarz