• wtorek, Styczeń 29th, 2013

Zarządzanie własnym budżetem to często trudne wyzwanie. Po co mi doradca finansowy Problemy mogą pojawić się zarówno w przypadku chęci zainwestowania znacznych ilości wolnych środków, jak i w sytuacji, gdy konieczne jest ograniczenie własnych wydatków. Prywatny doradca finansowy to odpowiedź na wszelkiego typu problemy w dysponowaniu własnymi środkami, jednak wbrew pozorom, odnalezienie właściwej osoby nie zawsze jest proste.

            Usługi profesjonalnego doradcy finansowego to w Polsce wciąż mało popularne rozwiązanie wybierane przez prywatne osoby. Nieco częściej korzystają z nich właściciele firm, mając na uwadze dobro firmy i możliwość zredukowania podatku dochodowego. Wynika to przede wszystkim z przekonania, że posiadanie własnego doradcy to kosztowna inwestycja, która i tak nie przyniesie żadnych korzyści. Po co mi doradca finansowy Niestety w wielu przypadkach tak jest, jednak dobry doradca finansowy potrafi nie tylko odnaleźć dla nas najlepsze rozwiązania inwestycyjne i oszczędnościowe, ale i potrafi wskazać efektywne techniki gospodarowania własnym budżetem.

            W krajach naszych zachodnich sąsiadów, doradca finansowy to osoba przypominająca kogoś w rodzaju mentora. Pomaga on podejmować decyzje finansowe, które przyniosą określone korzyści dla posiadacza kapitału inwestycyjnego. Po co mi doradca finansowy Osoba ta pomaga także tym, którzy mają problemy finansowe i chcieliby „wyprostować” swoją sytuację finansową.

 

Kategoria: Finanse osobiste
Zostaw komentarz