• sobota, Grudzień 29th, 2012

Zdaniem specjalistów, zdecydowana większość Polaków nie dba o swoją przyszłą emeryturę. Oszczędza(NIE) na przyszłą emeryturę Jak wynika z przeprowadzonych sondaży, młodzi ludzie wychodzą z założenia, że jeszcze mają na to czas, natomiast starsi, nie dysponują odpowiednią ilością środków finansowych, by móc cokolwiek odłożyć na później. Co gorsze, osoby te często już teraz żyją na granicy ubóstwa, co zdecydowanie nie ulegnie poprawie, gdy przejdą na emeryturę.

Problem braku oszczędności przeznaczonych na przyszłą emeryturę jest tym większy, że gwarancje państwowe w zakresie wypłaty świadczeń emerytalnych są niezwykle słabe. Oszczędza(NIE) na przyszłą emeryturę Już za kilka lat, może się okazać, że przeciętny emeryt nie posiada nawet minimalnych środków do życia, ponieważ nie posiada żadnych prywatnych oszczędności. Jest to niezwykle niepokojące, tym bardziej specyfika struktur społeczeństwa nie wskazuje na poprawę w tym zakresie.

Wydaje się, że problem ten staje się coraz większy, a nawet świadomość konieczności oszczędzania na przyszłość, nie zmienia tego, że niewiele osób może sobie pozwolić na odpowiednie działania w tym zakresie. Oszczędzanie coraz częściej przybiera formę redukcji kosztów życia, nie z chęci lecz konieczności wynikającej z braku odpowiedniej ilości pieniędzy. W tym miejscu pojawia się więc pytanie, w jaki sposób oszczędzać na przyszłość, gdy nawet teraźniejszość stoi pod dużym znakiem zapytania. Oszczędza(NIE) na przyszłą emeryturę Jeżeli w najbliższym czasie sytuacja ekonomiczna nie ulegnie poprawie, to nie ma żadnych wątpliwości, że i emerytura maluje się w dość ponurych barwach.

 

Zostaw komentarz