• niedziela, Styczeń 29th, 2012

 

Trudno jest ukryć fakt, że obecny rynek pracy, należy do pracodawców. Międzynarodowe korporacje – lepsza i stabilniejsza praca Nie pozostaje nic innego jak zadbać o poprawę własnego wizerunku i kompetencji, by móc ubiegać się o pracę. Zdaniem ekspertów, najlepsze płace i warunki pracy można uzyskać w międzynarodowych korporacjach o ugruntowanej pozycji na rynku.

Być może wiele osób, może skarżyć się na intensywny napływ zagranicznych inwestorów, którzy na terenie Polski decydują się uruchomić działalność gospodarczą, jednak to właśnie tego typu firmy, stanowią szansę na poprawę sytuacji zarówno budżetu państwa, jak i portfeli samych obywateli. Międzynarodowe korporacje o dłuższym stażu funkcjonowania na rynku, mają też inną zaletę – przejrzyste warunki współpracy, dostęp do dobrych szkoleń i zdecydowanie lepsze warunki płacowo-socjalne.

Pracując dla zagranicznego pracodawcy na kierowniczym stanowisku, można uzyskać nawet dwukrotnie wyższą pensję, niż na analogicznym stanowisku u polskiego przedsiębiorcy. Międzynarodowe korporacje – lepsza i stabilniejsza praca Wynika to przede wszystkim z przyjętego przelicznika i pewnych ujednoliconych standardów, jakie wprowadzają korporacje we wszystkich swoich oddziałach.

Trudno jest ukryć fakt, że miejsca na wyższych szczeblach w międzynarodowych i renomowanych firmach, zarezerwowane są dla najlepszych. W takich przypadkach nie wystarczy odpowiednie wykształcenie i doświadczenie, lecz trzeba się wykazać znacznie lepszymi kompetencjami niż wstępnie wymaga przyszły pracodawca. Międzynarodowe korporacje – lepsza i stabilniejsza praca Z tego powodu warto zadbać o odpowiednie pogłębianie własnych umiejętności i przede wszystkim doskonałą komunikację w języku obcym.

Kategoria: Gospodarka
Zostaw komentarz