• niedziela, Kwiecień 29th, 2012

W ostatnim czasie, na rynku usług finansowych, coraz większym zainteresowaniem cieszy się, tzw. kredyt refinansowy. Przedstawiany jest on, jako skuteczne rozwiązanie na zbyt wysokie raty zobowiązań kredytowych, które zaciągnięte były na wiele lat. Równocześnie w dalszym ciągu dostępne są kredyty konsolidacyjne, które również pozwalają zmniejszyć wysokość dotychczasowych rat powstałych zobowiązań finansowych. Jaka jest więc różnica, pomiędzy kredytem konsolidacyjnym, a kredytem refinansowym?

Przyglądając się ofercie poszczególnych produktów bankowych, można odnieść wrażenie, że kredyt refinansowy, a kredyt konsolidacyjny to praktycznie taki sam produkt. W obu przypadkach, największy nacisk kładzie się na możliwość zastąpienia nimi innych, wcześniejszych kredytów, z równoczesnym zmniejszeniem raty. Przy takiej prezentacji oferty, trudno jest odnaleźć różnice w obu wariantach kredytowych.

W przypadku kredytu konsolidacyjnego, można skonsolidować kilka kredytów, uzyskując w ten sposób tylko i wyłącznie jedną wspólną ratę dla wszystkich zobowiązań, niezależnie od tego w ilu bankach zostały zaciągnięte kredyty i pożyczki. W rzeczywistości uzyskuje się kredyt, którym spłaca się poprzednie zobowiązania, a następnie spłaca się go, jak standardowy kredyt gotówkowy.

W przypadku kredytu refinansowego, mamy do czynienia z kredytem, który polega na przeniesieniu zobowiązania kredytobiorcy z jednego banku do drugiego, z równoczesnym zachowaniem celu kredytu. Oznacza to, że w przeciwieństwie do kredytu konsolidacyjnego, nie można poprzez kredyt refinansowy, uregulować swoich zobowiązań wobec kilku instytucji finansowych.

 

 

 

Kategoria: Kredyty
Zostaw komentarz