• niedziela, Kwiecień 29th, 2012

W ostatnim czasie, na rynku usług finansowych, coraz większym zainteresowaniem cieszy się, tzw. kredyt refinansowy. Kredyt refinansowy, a kredyt konsolidacyjny Przedstawiany jest on, jako skuteczne rozwiązanie na zbyt wysokie raty zobowiązań kredytowych, które zaciągnięte były na wiele lat. Równocześnie w dalszym ciągu dostępne są kredyty konsolidacyjne, które również pozwalają zmniejszyć wysokość dotychczasowych rat powstałych zobowiązań finansowych. Jaka jest więc różnica, pomiędzy kredytem konsolidacyjnym, a kredytem refinansowym?

Przyglądając się ofercie poszczególnych produktów bankowych, można odnieść wrażenie, że kredyt refinansowy, a kredyt konsolidacyjny to praktycznie taki sam produkt. W obu przypadkach, największy nacisk kładzie się na możliwość zastąpienia nimi innych, wcześniejszych kredytów, z równoczesnym zmniejszeniem raty. Kredyt refinansowy, a kredyt konsolidacyjny Przy takiej prezentacji oferty, trudno jest odnaleźć różnice w obu wariantach kredytowych.

W przypadku kredytu konsolidacyjnego, można skonsolidować kilka kredytów, uzyskując w ten sposób tylko i wyłącznie jedną wspólną ratę dla wszystkich zobowiązań, niezależnie od tego w ilu bankach zostały zaciągnięte kredyty i pożyczki. W rzeczywistości uzyskuje się kredyt, którym spłaca się poprzednie zobowiązania, a następnie spłaca się go, jak standardowy kredyt gotówkowy.

W przypadku kredytu refinansowego, mamy do czynienia z kredytem, który polega na przeniesieniu zobowiązania kredytobiorcy z jednego banku do drugiego, z równoczesnym zachowaniem celu kredytu. Kredyt refinansowy, a kredyt konsolidacyjny Oznacza to, że w przeciwieństwie do kredytu konsolidacyjnego, nie można poprzez kredyt refinansowy, uregulować swoich zobowiązań wobec kilku instytucji finansowych.

 

 

 

Kategoria: Kredyty
Zostaw komentarz