• środa, Czerwiec 29th, 2011

Kredyt hipoteczny to standardowa oferta każdego banku. Kredyt hipoteczny tylko dla młodych Każdy już wie, że jest to długoterminowe zobowiązanie, które często stanowi jedyną szansę na spełnienie marzeń o własnym mieszkaniu lub domu. Okazuje się jednak, że poza zdolnością kredytową, bank będzie interesować także wiek kredytobiorcy.

Z przeprowadzonych analiz poszczególnych ofert kredytów mieszkaniowych, jasno wynika, że na najdłuższy okres kredytowania, a co za tym idzie, także na niższe raty zobowiązania, mogą liczyć tylko najmłodsi kredytobiorcy. Największe szanse mają osoby w wieku około 30 lat, z dobrą historią kredytową i wysokimi dochodami. Kredyt hipoteczny tylko dla młodych Takie osoby mogą liczyć nawet na blisko 50-letni okres kredytowania.

Bank przygląda się nie tylko dotychczasowej historii kredytowej czy też wysokości uzyskiwanych dochodów, ale i wiekowi kredytobiorcy. Osoby po 50 roku życia, będą miały poważne problemy z uzyskaniem kredytu na zakup pierwszej nieruchomości. Wynika to przede wszystkim z tego, że najczęściej dochody przeciętnego kredytobiorcy, nie pozwalają na skrócenie terminu spłaty zobowiązania, jednak jego wiek nie pozwala na udzielenie długoterminowego (powyżej 30 lat) kredytu hipotecznego. Jest to efekt tego, że bank sprawdza wiek kredytobiorcy także na moment zakończenia spłaty zobowiązania, a nie tylko w chwili jego powstania.

W praktyce, starsze osoby, które nie mają znacznie młodszego partnera (z którym wspólnie składają wniosek o udzielenie kredytu) lub dzieci uzyskujących własne dochody, najczęściej uzyskują negatywną odpowiedź. Kredyt hipoteczny tylko dla młodych Warto o tym pamiętać i planując zakup nieruchomości, nie czekać z tym przez kilka kolejnych lat.

Kategoria: Kredyty
Zostaw komentarz