• piątek, Lipiec 29th, 2011

Kryzys stał się główną przyczyną większego zainteresowania tematem oszczędności. Konto oszczędnościowe dla nastolatka Coraz więcej osób decyduje się na uruchomienie konta oszczędnościowego dla dziecka. Młodzież między 13 a 18 rokiem życia, może korzystać ze specjalnej oferty bankowej, przygotowanej dla najmłodszych klientów banku. W ten sposób dziecko uczy się racjonalnego gospodarowania własnymi środkami, a także poznaje tajniki skutecznego oszczędzania.

Czy warto jest zakładać konto oszczędnościowe dla dorastającej pociechy? Zdecydowanie tak. Wybór odpowiedniego wariantu, pozwala skutecznie pomnażać zebrany na koncie kapitał, a dorastający nastolatek sam może podejmować decyzje o sposobach dysponowania zebranym kapitałem. Otwarte konto oszczędnościowe, nie blokuje bowiem dostępu do posiadanych pieniędzy, a decyzja o tym, kiedy i w jakiej ilości będą one wypłacane i wpłacane na konto, należy tylko i wyłącznie do posiadacza konta. Konto oszczędnościowe dla nastolatka Zwykle konto oszczędnościowe bezpośrednio połączone jest z młodzieżowym rachunkiem bankowym, który można założyć już w chwili ukończenia przez dziecko 13 roku życia.

Zarówno rachunek osobisty, jak i otwarte konto oszczędnościowe wymagają zgody pełnoprawnego opiekuna nieletniego, w celu możliwości ich założenia. Dysponowanie zgromadzonymi na kontach środkami, należy już do prawowitego ich właściciela, czyli w tym wypadku – nieletniego, dla którego konto zostało otwarte. Konto oszczędnościowe dla nastolatka Należy o tym pamiętać, ponieważ rola opiekuna jest tu mocno ograniczona, który może jedynie ustalić pewne limity w zakresie jednorazowych lub miesięcznych wypłat.

Zostaw komentarz