• czwartek, Grudzień 29th, 2011

Zdecydowana większość osób posiadających stałe źródło dochodu (pensja/emerytura/renta), posiada także osobiste konto bankowe. Konto osobiste, lepsze tradycyjne czy online Z jednej strony to pewnego rodzaju norma, z drugiej spora wygoda i sposób na bezpieczne przechowywanie środków. I o to bezpieczeństwo najwięcej jest szumu, bo rodzi się przez nie pytanie – jeśli konto w banku, to tradycyjne czy też z pełnym dostępem do internetu?

Młodzi kochają wszystko co „online”. Zakupy, rozmowy, biznes, czasopisma i oczywiście także konta bankowe. Interaktywne rozwiązania to przede wszystkim ogromna wygoda i możliwość całkowicie swobodnego korzystania z nich, o dowolnej porze dnia i nocy. Dla starszego pokolenia Internet to coś, co budzi zainteresowanie ale i niepewność. Można przeczytać artykuł online lub sprawdzić przepis na zupę, ale trzymać w „internecie” pieniądze?! Przecież tyle się słyszy o złodziejach, co wyciągają cudze pieniądze z internetu.

W dobie wszechobecnego Internetu, każdy bank posiada zarówno tradycyjne jak i nowoczesne rozwiązania w zakresie obsługi rachunków klientów. Konto osobiste, lepsze tradycyjne czy online Co więcej, nawet osoby posiadające tradycyjne konta bankowe bez dostępu do Internetu, powinny wiedzieć o tym, że ich bank posiada stałe połączenie z siecią i potencjalnie stanowi cel hakerów. Stąd też pytanie, jakie konto wybrać?

Tradycyjne konta to oferta kierowana do „starszego” pokolenia, aby dawać poczucie bezpieczeństwa i fizycznej obsługi ich rachunku. Wpłaty i wypłaty dokonywane w placówce bankowej wydają się być znacznie bezpieczniejsze niż posiadanie do nich dostępu przez internet. Niestety, „tradycja” to tylko nieznacznie bezpieczniejsze rozwiązanie, jednak zwykle sporo droższe niż jej wirtualny odpowiednik.

Konta online należą do tańszych rozwiązań, ponieważ zdecydowana większość transakcji realizowana jest samodzielnie przez posiadacza konta, za pośrednictwem Internetu. Konto osobiste, lepsze tradycyjne czy online  Ponieważ w tym wypadku nie mamy styczności z pracownikiem banku, koszt obsługi takiego rachunku jest znacznie niższy, a często wręcz całkowicie zniesiony.

Kategoria: Finanse osobiste
Zostaw komentarz