• wtorek, Maj 29th, 2012

Przeciętne wynagrodzenie Polaków coraz częściej budzi niezadowolenie. Jak dorobić do pensji Równocześnie wielu pracowników nie rezygnuje z pracy lub też nie myśli o zmianie miejsca zatrudnienia, z obawy o utratę stałego źródła dochodu. Jak więc nie rezygnować z pracy i równocześnie zarabiać więcej?

Obecnie istnieje wiele sposobów na wygenerowanie dodatkowych środków. Niektóre z nich nie wymagają większego wysiłku, inne pozwalają zarabiać osobom posiadającym określony zakres wiedzy lub wykształcenie. Faktem jest jednak, że każdy kto ma odrobinę chęci, może dorobić do wypłaty. Jak dużo? Wszystko zależy od formy pracy, ustalonego wynagrodzenia i własnych starań.

Osoby zatrudnione w niepełnym wymiarze czasu pracy z powodzeniem znajdą zajęcie przy tzw. pracach dorywczych. Jak dorobić do pensji Wykładanie towaru w hipermarkecie, praca na kasie czy chociażby sprzątanie pozwalają wygenerować od kilkudziesięciu do kilkuset złotych w miesiącu. Stawki godzinowe bywają różne, w zależności od firmy (agencji) przez którą się pracuje, zwykle wahają się od 4 do 10 złotych netto.  Być może nie jest to dużo, jednak wielu osobom dzięki takiej formie zatrudnienia udało się dostać lepszą pracę na znacznie korzystniejszych warunkach.

Stały dostęp do Internetu to cały szereg różnorodnych rozwiązań w zakresie generowania dodatkowych dochodów. Klikanie w banery reklamowe czy linki to średnio opłacalne zajęcie, jednak nie wymaga też żadnego wysiłku. Wystarczy przeglądać strony reklamodawcy, by na nasze konto wpływały pieniądze. W ten sposób można zarobić od kilku do kilkunastu złotych w miesiącu. Lepiej płatne są ankiety, jednak nie zawsze są one dostępne i zdecydowanie trudniej generować stałe dochody.

Inną formą pracy przez Internet jest pisanie, tłumaczenie lub przepisywanie tekstów. Tu zarobki są już znacznie wyższe, ale i wymagania większe. Jak dorobić do pensji Dla wielu osób tego typu praca to jedyne źródło utrzymania. Mając stałych odbiorców tekstów i wprawę w pisaniu, można zarobić od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy miesięcznie.

 

Kategoria: Finanse osobiste
Zostaw komentarz