• czwartek, Marzec 29th, 2012

            Coraz więcej banków utrzymuje, że chętnie wspiera działalność gospodarczą, także nowych firm. Fundusz pożyczkowy dla młodych firm Tymczasem badania rynku wykazują, że tylko niewiele z nich posiada ofertę dla przedsiębiorców, którzy działają na rynku krócej niż 3 miesiące. Co więcej, w ramach takiej oferty, w najlepszym wypadku można uzyskać maksymalnie 20 tysięcy złotych, i to często na mało korzystnych warunkach. Alternatywą dla banków, stają się więc fundusze pożyczkowe, które gotowe są udzielić wsparcia każdemu przedsiębiorstwu, nawet do 120 tysięcy złotych.

Fundusze pożyczkowe trudno traktować jako konkurencję dla banków. Zdecydowanie jest to forma uzupełnienia oferty rynkowej, która pomaga tam, gdzie bank odmówił swojej pomocy. Procedury pożyczkowe w funduszach, są o wiele mniej rygorystyczne, a przyszli przedsiębiorcy, oraz firmy ze stażem nieprzekraczającym roku, mogą liczyć na tanie pożyczki udzielane na preferencyjnych warunkach. Fundusz pożyczkowy dla młodych firm Dodatkową zaletą funduszy pożyczkowych, są także znacznie wyższe kwoty przyznawanego wsparcia. Przy wniosku do 60 tysięcy złotych, procedury są niezwykle proste, a przedsiębiorca nie musi przedstawiać biznesplanu. Firmy które działają na rynku krócej niż rok, mają szansę na 120 tysięcy złotych pożyczki, a każdy kto może pochwalić się kilkuletnią działalnością gospodarczą, może liczyć nawet na 500 tysięcy złotych wsparcia finansowego.

Środki pozyskane w ramach funduszy pożyczkowych, pozwalają kreować historię kredytową określonego przedsiębiorcy. Fundusz pożyczkowy dla młodych firm Jest to kolejna zaleta funduszu, ponieważ w ten sposób nawet początkujący biznesmen może stworzyć dobrą historię kredytową, która otworzy mu drogę do negocjowania lepszych warunków przy zawieraniu umów kredytowych z bankami w przyszłości.

 

 

Kategoria: Finanse firm
Zostaw komentarz