• niedziela, Styczeń 29th, 2012

 

Budżet unijny na lata 2007-2013, został wykorzystany w blisko 80%. Dotacje unijne na nowe technologie w firmie Oznacza to, że pozostałe środki dysponowane są już znacznie ostrożniej i przysługują już tylko i wyłącznie w ramach określonych programów rozwojowych. Jednym z nich jest kredyt technologiczny.

Kredyt technologiczny to produkt finansowany z dotacji unijnych, w ramach POIG działanie 4.3, który jest jedną z ostatnich już możliwości dofinansowania inwestycji, jeszcze z poprzednich środków unijnych. Uzyskanie pieniędzy w ramach tego programu nie jest łatwym zadaniem, jednak nic nie jest niemożliwe. Dotacje unijne na nowe technologie w firmie Jeżeli zależy nam na pozyskaniu środków z tej puli, najlepiej skorzystać z usług profesjonalnych firm, które przygotują w naszym imieniu odpowiednie wnioski, wraz z pełnym uzasadnieniem celowości takiego kredytu.

W ramach tego programu, można uzyskać nawet 4 miliony złotych, jednak kwoty te mogą być zmienne, w zależności od regionu i wielkości firmy. Program ten, skierowany jest tylko i wyłącznie do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, w celu ułatwienia im dynamicznego rozwoju z zastosowaniem nowoczesnych technologii. Tu pojawia się także kolejna kwestia kredytu technologicznego, jego celem jest zakup i wdrożenie nowych technologii, które znajdują zastosowanie w prowadzonej działalności. Dotacje unijne na nowe technologie w firmie Przedmiotem kredytu, może być zakup i/bądź modernizacja środków trwałych, przeprowadzenie ekspertyz i projektów itd., w formie: prawa własności przemysłowej, usług badawczo-rozwojowych, nieopatentowanej wiedzy technicznej.

Dotacja przyznawana jest w formie premii technologicznej, która wypłacana jest po zakończeniu realizacji projektu, a co za tym idzie przeznaczona jest na spłatę kapitału kredytu technologicznego.

 

Kategoria: Finanse firm
Zostaw komentarz