• środa, Luty 29th, 2012

Przez wiele lat, kredyty hipoteczne w obcej walucie wzbudzały ogromne zainteresowanie kredytobiorców. Długoterminowy kredyt – walutowy czy złotówkowy W głównej mierze zwracano uwagę na stabilność waluty i niskie koszty uzyskania kredytu. W chwili gdy, tak lubiany przez kredytobiorców, frank szwajcarski mocno wybił się w stosunku do złotego, nagle wysokość rat uległa podwyżce. Dla spłacających kredyt we franku, był to niemały szok. W skrajnych przypadkach wysokość raty stała się niemal dwukrotnie wyższa. Z tego też powodu, na pewien czas zainteresowanie kredytami w obcej walucie zmalało, a do łaski wrócił rodzimy złoty. Czy warto jednak wybierać długoterminowe zobowiązania, które spłacamy w obcej walucie?

Zdaniem ekspertów, każdy wariant należy starannie przeanalizować, uwzględniając własne potrzeby i możliwości. Coraz częściej Polacy pracują poza granicami naszego kraju. Długoterminowy kredyt – walutowy czy złotówkowy Dla nich zaciągnięcie kredytu w obcej walucie nie powinno stanowić większego problemu, pod warunkiem, że posiadają stabilne źródło dochodu, w dokładnie tej samej walucie, co zaciągnięty kredyt.

Ryzyko kredytów walutowych wzrasta dla osób pracujących na polskim rynku. Pobieranie pensji tylko i wyłącznie w złotych, zwiększa ryzyko wahań wysokości rat kredytowych, które sterowane są przez aktualne kursy walut. Każdy kto uzyskuje dochód w złotych, jednak posiada kredyt walutowy, powinien zadbać o korzystny zakup określonej waluty i przetrzymywanie jej na specjalnym koncie walutowym, z którego spłacane będą kolejne raty kredytu. Długoterminowy kredyt – walutowy czy złotówkowy W taki sposób można uniknąć skutków gwałtownych zmian w notowaniach kursów walut.

 

Kategoria: Kredyty
Zostaw komentarz