• niedziela, Maj 29th, 2011

Kredyty, pożyczki, karty kredytowe i debety, wszystkie stały się rzeczywistością XXI wieku, gdzie często środki pozyskiwane z instytucji finansowych, stanowią jedyną szansę na zachowanie płynności finansowej. Czy można przeżyć bez kredytu Wiele osób zastanawia się, czy można funkcjonować w dzisiejszym świecie, nie mając na swoim koncie żadnego kredytu czy chociażby drobnej pożyczki.

Chociaż stale przybywa osób korzystających z ofert kredytowych, to mimo wszystko możliwe jest przeżycie bez generowania długów i często wieloletnich zobowiązań finansowych. Być może wyda się to banalne, jednak jedyną skuteczną metodą na uniknięcie kredytów, jest zdroworozsądkowe zarządzanie własnym budżetem. Czy można przeżyć bez kredytu Żaden bank nie udzieli pożyczki czy kredytu osobie, która nie posiada stałego źródła dochodu. Co to oznacza? Każdy z kredytobiorców posiada regularnie otrzymywane środki, które lepiej jest każdego miesiąca odkładać (chociażby na konto oszczędnościowe) niż przeznaczać na spłatę kredytu.

Oczywiście wygodne życie bez obciążenia kredytowego nie jest łatwe, gdy nie jest się prezesem banku lub innej, rentownej korporacji. Warto jednak się zastanowić, czy wszystkie nabywane przez nas produkty są w rzeczywistości niezbędne nam do przetrwania. Wiele osób podejmuje decyzje o zakupie pod wpływem impulsu lub za namową ekspedienta. Czy można przeżyć bez kredytu Właśnie w ten sposób uruchamiana jest machina, która każdego dnia „pracuje” na coraz większe problemy finansowe.

 

Kategoria: Finanse osobiste
Zostaw komentarz