• czwartek, Marzec 29th, 2012

Tajemnica dobrze prosperujących firm kryje się we właściwym systemie zarządzania zarówno personelem, jak i posiadanym kapitałem. Budżet domowy – zarządzaj nim mądrze Firma podobnie jak gospodarstwo domowe, posiada określone dochody oraz wydatki, które wpływają na wysokość posiadanego budżetu. Ujmując temat analogicznie, także budżet domowy wymaga odpowiedniego systemu zarządzania, aby wpływy mogły być wyższe niż wydatki.

Wiele polskich rodzin uważa, że ich sytuacja finansowa pozostawia wiele do życzenia. Równocześnie wiele z nich przyznaje, że rzadko kalkuluje koszty życia codziennego i „nie stać ich” na oszczędności. Budżet domowy – zarządzaj nim mądrze Wystarczy jednak kartka papieru, długopis i kalkulator, by szybko przekonać się, że odpowiednie zarządzanie własnymi pieniędzmi może okazać się kluczem do generowania oszczędności, a nawet i zysków.

Najważniejsza jest świadomość tego, jak wysokie mamy stałe dochody i koszty. Przeliczenie wydatków na czynsz, prąd, dojazdy do pracy itp. pozwoli ustalić, jaka część miesięcznych dochodów musi być przeznaczona na ten cel. Następnie warto ustalić budżet na żywność i środki czystości. To pozwoli ograniczać się w trakcie zakupów i w rzeczywistości wydawać mniej. Budżet domowy – zarządzaj nim mądrze Po kilku miesiącach okaże się, że bez większego wysiłku udało się zaoszczędzić nawet kilkaset złotych, które zwykle wydawane były na rzeczy zbędne i nieprzemyślane zakupy.

Kategoria: Finanse osobiste
Zostaw komentarz